Uczniowie Technikum Weterynarii zaopiekowali się bezdomnym kotem

Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkól Informatycznych w Słupsku zaopiekowali się bezdomnym kotem, którego przygarnęli, wykąpali, nakarmili i ogrzali, poddając przy okazji specjalistycznemu badaniu. Obecnie zwierzę przebywa w gabinecie weterynaryjnym, gdzie wobec czworonoga wdrożono odpowiednie leczenie.

 

Ela Trzecińska, uczennica klasy drugiej Technikum Weterynarii w drodze do szkoły znalazła wychudzone, przerażone i bardzo zaniedbane kocię. Nie potrafiąc przejść obojętnie obok sytuacji zwierzęcia, wzięła sympatycznego czworonoga ze sobą do szkoły.

Następnie kotem zaopiekowali się uczniowie z klasy trzeciej Technikum Weterynarii , którzy wykąpali, nakarmili i ogrzali dwumiesięczne kocię oraz zdiagnozowali towarzyszące mu choroby.

Fot.Daniel Stawski

Obecnie zwierzę przebywa w gabinecie weterynaryjnym ZooVet, prowadzonym przez Panią Annę Wnuk, lekarza weterynarii i nauczyciela w Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku. Tam kot został odrobaczony i odpchlony oraz poddany odpowiedniemu leczeniu kociego kataru i zapalenia uszu.

Info. Daniel Stawski

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *