Centrum miasta za 70 milionów

Są pieniądze na rewitalizację śródmieścia. Niemal maksymalną liczbę punktów uzyskał projekt przygotowany przez urzędników słupskiego magistratu. Dzięki temu przez cztery najbliższe lata realizowany będzie projekt o łącznej wartości 70 mln złotych, który w sumie uzyskał dofinansowanie unijne wysokości ponad 42 mln złotych. – Czeka nas wiele zmian nie tylko na bulwarach nad Słupią – mówił prezydent Robert Biedroń:

Fot. Mateusz Sienkiewicz

Przebudujemy drogi na Podgrodziu, kamienicę zabytkową, odbudujemy basztę ochronną. Wyremontujemy ulice: Mostnika, Armii Krajowej, Dominikańską, Kowalską. Odrestaurujemy 61 kamienic w naszym mieście, odnowimy tereny zielone.
Pieniądze na infrastrukturę i działalność społeczną
W ramach rewitalizacji centrum miasta oprócz przebudowy kamienic, czy remontów ulic zaplanowano również wiele działań społecznych – mówi Justyna Pluta, dyrektor wydziału zarządzania funduszami:

Utworzymy również strefy aktywności dla seniorów, młodzieży i dla dzieci. Przy DPS utworzymy taki park kieszonkowy, strefę wyciszenia. W placówce sąsiadującej powstanie placówka wsparcia dziennego.

Nowa siedziba teatru
Powody do radości ma także Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru, który w ramach rewitalizacji zyska nową siedzibę w tzw. starej wozowni:

– To jest jedyny budynek, który teatr posiada. Znamienną jest tabliczka, która wisi w jednej części budynku, że „wejście grozi śmiercią”. W świecie, w którym kultura spychana jest na margines, w naszym mieście powstaje teatr – to jest jakiś ewenement.

Fot. wizualizacja UM Słupsk

Rewitalizacja centrum Słupska rozpocznie się w przyszłym roku. Prace potrwają do 2022 roku.

Info. Mateusz Sienkiewicz/RadioSłupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *