Metalowe urodziny Aggressora

Metalowy zespół Aggressor skończył 30 lat. Kapela zagrała urodzinowy koncert w Słupskim Ośrodku Kultury. Takiej imprezy w SOK-u nie było już dawno. Swoje urodziny świętowali metalowcy z Aggressora. Na ich urodziny przyszli starsi i nieco młodsi miłośnicy ciężkiego brzmienia. Na scenie oprócz obecnego składu zaprezentowali się także muzycy, którzy dawniej grali w kapeli. Gościem specjalnym urodzinowego przyjęcia był legendarny zespół Vader

Jak można przeczytać na stronie SOK, Agressor to typowa ostra, metalowa kapela powstała pod koniec lat osiemdziesiątych. Skład grupy często ulegał zmianom, jednak głównym filarem zespołu zawsze był Stasiek Jocz – gitara. Drugą ważną osobą, która gra w zespole niemal od początku jest wokalista i basista Robert Kaczmarek.
Pierwszy skład prezentował się zaś następująco: Paweł Wirkus – perkusja , Bernard Gałązka – gitara basowa oraz Piotr Peichert – wokal.

Po pół roku nastąpiła zmiana bębniarza i basisty. Dotychczasowych zastąpili Willi i Maniek Brokos. Po kolejnych zmianach personalnych w roku 1989 nagrali swoje drugie demo w składzie: Robert Kaczmarek voc, St Jocz lg, Robert Kowalczyk lg, Grzegorz Ohera bg, Henryk Kubała dr. Przed nagraniem trzeciego dema odszedł basista . Zastąpił go Robert Kaczmarek – wokalista grający jednocześnie na basie.


Po krótkiej przerwie w działalności Aggressor reaktywował się. W połowie 2004 roku kapela po sformowaniu nowych szyków do „Menela” i „Nastego” doszli „Zwierzak” Piotrek Owerko – gary i „Szoszon” Oskar Tyndorf – gitara, rozpoczęli robienie nowego materiału. W grudniu tegoż roku zagrali pierwszy koncert wraz z Kołobrzeską kapelą Scrat, a w styczniu 2005 z bydgoszczanami Mortis Dei i Puki Mahlu.

Fot. Agresor

W sierpniu tego roku Szoszona zastąpił Hasel. Od początku nowej historii kapela nie czerpała ze starego dorobku tylko pracowała nad nowym deathowym materiałem – wydając demo. Po szeregu koncertach Aggressor w listopadzie 2008 roku wydał własnym sumptem płytę LIVE ETERNALLY . Materiał był nagrywany w słupskim studio REPLICA _ ART. Bardzo dobre przyjęcie materiału zaowocowało wydaniem w 2010 roku następnego krążka pt. „Crisis”. Kolejną pozycja płytową wydaną w roku 2013 jest krążek „ Death Follows Me”. Po tej płycie i zagraniu kilkunastu koncertów zmienił się skład kapeli. Perkusistę zastąpił Krzysiek Klingbein grający również w Resurrection , a gitarzystę Hacla zastąpił Kacper Kaczmarek grający także w kapeli Bloodsplash.
Obecnie zespół gra w składzie: Robert „Nasty” Kaczmarek – vocals, bass, Stasiu „Menel” Jocz – guitar, Kacper Kaczmarek – guitar, Krzysztof Klingbein – drums

Info. Agresor

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *