Milionowa inwestycja w gminie Potęgowo

Milionowa inwestycja w gminie Potęgowo. Powstanie Centrum Promocji Produktu Lokalnego W miejscowości Karznica w gminie Potęgowo powstanie lokalny rynek oraz budynek Centrum Promocji Produktu Lokalnego. Umowę na dofinansowanie projektu w obecności Marszałka Województwa Mieczysława Struka podpisali wójt gminy Potęgowo Dawid Litwin oraz skarbnik Małgorzata Dąbrowska. Całkowita wartość inwestycji to niemal 1.000.000 złotych.

 

 

Fot. Łukasz Kotusiewicz

W ramach projektu pn. „Mój Rynek wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy” powstanie nowoczesny budynek oraz rynek, na którym będzie odbywała się sprzedaż produktów, przede wszystkim lokalnych – wytworzonych przez miejscowych przedsiębiorców, Koła Gospodyń Wiejskich i inne zainteresowane osoby.

Pozyskanie dofinansowania to wspólny sukces, który przyczyni się do poprawy komfortu i jakości życia mieszkańców gminy. Mamy nadzieję, że Centrum Promocji Produktu Lokalnego wpłynie na rozwój przedsiębiorczości na naszym terenie oraz zachęci do odwiedzin gminy Potęgowo osoby z zewnątrz, zainteresowane ekologicznymi i lokalnymi produktami – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo.

W budynku Centrum zostaną zastosowane technologie odnawialnych źródeł energii – ogrzewanie dostarczy oszczędna pompa ciepła. Centrum zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt (meble, urządzenia AGD i RTV, stanowiska komputerowe), będzie także wspierać lokalnych wytwórców poprzez organizację szkoleń, spotkań i wystaw tematycznych oraz poprzez dbanie o odpowiedni wizerunek produktów lokalnych i ich producentów. Targowisko o powierzchni ponad 70m2 zostanie podzielone na strefę produktów rolno-spożywczych oraz pozostałych. Znajdzie się na nim kilkanaście stanowisk do sprzedaży, w tym także produktów wytworzonych w systemie rolnictwa ekologicznego.

Kwota dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi 489.560,00 zł, czyli ponad 60% kosztów kwalifikowanych. Całkowita wartość inwestycji wg kosztorysu wynosi 947.131,26 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2018 roku.

Info. Gmina Potęgowo

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *