Noc Biologów na AP

Minęła kolejna edycja Nocy Biologów w Akademii Pomorskiej której celem jest promocja wiedzy biologicznej w formie popularnonaukowej, zapoznanie uczestników z pracą badawczą naukowców i specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym, a tym samym także wzbudzenie ciekawości i chęci do poznawania i rozumienia świata przyrodniczego.

Fot. Małgorzata Matusiak

Corocznie podczas Nocy Biologów tajemnice roślin i zwierząt, tajniki biochemii i biotechnologii przyciągają do uczelni w Polsce  tysiące uczniów i dorosłych.  Uczestnicy tegorocznej słupskiej Nocy Biologów mogli sprawdzić, jak smakuje botanika i zapoznać się z krótką historią roślin przyprawowych, w jaki sposób samodzielnie zorganizować domowe SPA; można było również dowiedzieć się, kiedy zawodzi tarczyca, poznać życie karalucha i korników w Puszczy Białowieskiej, uczestniczyć w pokazie efektownych doświadczeń chemicznych w prezentacji „Czarodzieje Hogwartu”, a także poznać sekrety zdrowego stylu życia oraz funkcjonowanie bakterii w produktach mlecznych.

 

Autorami tegorocznej atrakcyjnej oferty programowej byli Pracownicy i Studenci Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska z naszej Uczelni: prof. zw. dr hab. Oleg Aleksandrowicz,  dr hab. Zbigniew Sobisz, prof. AP,  dr hab. Natalia Kurhaluk, prof. AP i studenci z SKN „Oxygen”, dr Mariola Truchan, dr Katarzyna Bigus, dr Halyna Tkachenko, mgr Mira Jagodzińska, Marlena Witaszek i Paweł Pażontka-Lipiński,  Paulina Piskuła,  dr Agnieszka Parzych, dr Marta Zdanowicz, dr Piotr Perliński i  mgr Marcin Stec.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *