Turniej klas policyjnych Policjada 2018

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku rywalizowali między sobą w turnieju klas policyjnych Policjada 2018. Młodzi słupszczanie sprawdzili swoje umiejętności w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, sprawności fizycznej i strzelaniu. Najlepsi licealiści będą reprezentować szkołę w X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, który odbędzie się w kwietniu w Szkole Policji w Pile.

Najpierw uczestnicy Policjady zmagali się w szkolnej auli ZSI w Słupsku – tam uczniowie musieli poradzić sobie z testem wiedzy policyjnej, następnie młodzież musiała pokonać policyjny tor przeszkód w hali sportowej w Szkole Policji w Słupsku. Turniejowa rywalizacja zakończyła się strzelaniem na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. Zawody sędziowali: Arkadiusz Herman (sędzia główny) i Krzysztof Straszak (sędzia sekretarz).

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w zawodach, będą reprezentować szkołę w jubileuszowej edycji X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Zawody w Pile odbędą się w kwietniu – weźmie w nich udział 25 najlepszych reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym.

« z 2 »

Fot. Daniel Stawski

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku w latach 2015-2017 trzykrotnie z rzędu zdobyli zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku” w ogólnopolskim turnieju w Pile.
Wyniki Policjady 2018:
Klasyfikacja drużynowa:
1. Klasa 2 B PLO w Słupsku – 393,5 pkt
2. Klasa 3B PLO w Słupsku – 362 pkt
3. Klasa 3A PLO w Słupsku – 357,5 pkt
4. Klasa 1B PLO – 345 pkt
5. Klasa 1A PLO – 329,5 pkt
6. Klasa 2A PLO – 319 pkt
Klasyfikacja indywidualna:
1. Maciej Zierke (klasa 2B PLO w Słupsku) – 103 pkt
2. Dawid Wiśniewski (klasa 2B PLO w Słupsku) – 102,5 pkt
3. Alicja Nowicka (klasa 3A PLO) – 95,5 pkt

Info. Daniel Stawskitest sprawnosciowy

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *