Książki, Happening w ZSI w Słupsku

Happening „Kochamy książki. Zaczytani sąsiedzi” przed Pomorzanką .Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali happening „Kochamy książki. Zaczytani sąsiedzi”. W ramach wydarzenia młodzież wraz z nauczycielami wręczała swoje ulubione lektury pracownikom sąsiadującej ze szkołą Pomorzanki, zachęcając do czytania książek.

Akcja została zorganizowana przez uczniów pierwszej klasy Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku. W ramach happeningu uczniowie przez kilka godzin rozdawali książki pracownikom słupskiej Pomorzanki, wręczając przy okazji kartki z cytatami z ulubionych pozycji literackich.

 

 

Przed Pomorzanką odbyła się również prezentacja publicznego czytania fragmentów książek, recytacja wierszy i wspólne śpiewanie. Zorganizowana przez młodzież ZSI akcja ma zachęcić mieszkańców Słupska do sięgania po książki.

Fot. Daniel Stawski/ZSI

Celem happeningu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Uczniowie mają w planach kontynuację wydarzenia w innych lokalizacjach Słupska. Wydarzenie koordynowały Bronisława Boczoń – Sapeta i Karolina Matkowska, nauczycielki w ZSI w Słupsku.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *