Lato w (Nowym) Teatrze

W dniach 16-29 lipca w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku odbywają się warsztaty artystyczne, realizowane w ramach programu „Lato w teatrze”. W ciągu dwóch tygodni młodzież pod okiem profesjonalistów doskonali swoje umiejętności aktorskie, scenograficzne, muzyczne i dziennikarskie. Projekt zakończy się pokazem finałowym, który odbędzie się 29 lipca o godz 18:00 na Małej Scenie Teatru.

 

Zajęcia warsztatowe odbywają się od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00 w siedzibie Nowego Teatru. Uczestnicy w wieku od 12. do 20. roku życia zgłębiają tajniki pracy w teatrze i kreatywnie spędzają swój czas wolny. Najliczniejsza grupa aktorska, pod okiem Moniki Janik i Jana Hussakowskiego, zajmuje się przygotowaniem pokazu finałowego. Prowadzona przez Cezarego Reinerta sekcja muzyczna przygotowuje oprawę audio, a uczniowie Justyny Moczulskiej zajmują się tworzeniem rekwizytów i elementów scenografii. Wszystkim, co nie jest bezpośrednio związane ze sceną, czyli wyjściem projektu poza teatr i udokumentowaniem go, zajmuje się grupa promocyjno-dziennikarska kierowana przez Agatę Pietruszewską.

 

Powarsztatowy pokaz finałowy będzie nawiązywał do tematu projektu, jakim jest przeszłość i przyszłość. Spektakl „Było. Jest. Będzie” skonfrontuje ludzkie wyobrażenie dotyczące przyszłości z tym, co nadeszło naprawdę. Wstęp wolny.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest
popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu granatowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno –  edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Relacje z każdego dnia można znaleźć na facebookowym profilu „Lato w tearze – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku”, prowadzonym przez Wiktorię Bieniek, Kordiana Dziwisza, Darię Kurlapską i Katarzynę Reichert.

Więcej o programie na: www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze
www.facebook.com/instytutteatralny

www.e-teatr.pl

http://www.latowteatrze.pl/projekty_2018,lato_w_teatrze_2018,37,nowy_teatr_im_witkacego_w_slupsku.html

Fot. Piotr Stępnień

Info. Agata Pietruszewska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *