Kwas mlekowy zamiast Klątwy w Teatrze

Dzień przed niedzielnym wystawieniem sztuki, w sali Nowego Teatru ul. Jana Pawła rozpylono cuchnącą i wywołującą mdłości substancję. Budynek został zamknięty, a spektakl przeniesiono do Hali Gryfia. Jak ustaliła Policja, która wszczęła dochodzenie, jest to najprawdopodobniej kwas mlekowy. Budynek został zamknięty na tydzień. Nie wiadomo, czy odbędzie się zaplanowana na 6 października premiera sztuki „Pan Tadeusz”. Wiadomo natomiast, że nie zagra słynna włoska pianistka bo tylko w teatrze jest wysokiej klasy fortepian, którego nie można transportować. Przeniesienie tego koncertu na deski teatru SOK nie będzie możliwe.

Fot. FB Filharmonia Słupsk

Przed halą Gryfia, gdzie odbył się spektakl zgromadził się tłum protestujących, około 100 osób, które modliły się i śpiewały pieśni religijne.
Ja mam 83 lata. Takich głupot nie było wcześniej. Występujemy przeciwko temu spektaklowi, który trudno nazwać to sztuką – mówili protestujący.

Przeniesienie przedstawienia nie spowodowało trudności organizacyjnych. Ludzi dowoziły specjalne autobusy: – Idziemy, ponieważ chcemy zobaczyć ten spektakl. Znamy go jedynie z opowiadań. Mam wrażenie, że najwięcej o tej sztuce mówią ci, którzy jej nie widzieli.

Info. Radio Słupsk/RS

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *