Uczenniaca zaprojektowała swojej mamie warzywniak

Uczennica plastyka zaprojektowała warzywniak dla swojej mamy. Projekt został uruchomiony Aleksandra Groblewska, uczennica Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku, zaprojektowała sklep warzywny z myślą o swojej mamie Pani Kamilli. W efekcie, według pomysłu licealistki, funkcjonuje od kilku tygodni nowy warzywniak w Słupsku. Lokal prowadzi mama Oli. Koncepcja projektowa sklepu warzywnego to autorska praca młodej słupszczanki od początku do końca. Uczennica opracowała projekt wnętrza i zaaranżowała przestrzeń obiektu.

Ola zaprojektowała podłogi, sufity, oświetlenie sklepu z uwzględnieniem doboru opraw i barw światła, elementy identyfikacji wizualnej. Dokonała rozmieszczenia poszczególnych kategorii z uwzględnieniem możliwości ekspozycyjnych projektu. Pomysłowa licealistka odpowiada również za dobór kolorystyki, materiałów, elementów wykończenia wnętrza, design mebli specjalistycznych, lad, koszów ekspozycyjnych, regałów i wysp na warzywa i owoce. Dziewczyna samodzielnie opracowała także wizualizację zaprojektowanego wnętrza. Efektem tego jest przytulny z ciekawie zaaranżowanym wnętrzem sklep warzywny o swojsko brzmiącej nazwie – „Warzywniaczek”, który jest zlokalizowany przy ulicy Chełmońskiego w Słupsku.

Przedsiębiorstwo prowadzi Pani Kamilla Groblewska, mama Oli. W sklepiku można zaopatrzyć się oczywiście w świeża warzywa i owoce, ale także w zioła, sałatki, dżemy i konfitury, miody, oleje, syropy, zupy, soki, rozmaite bakalie, orzechy i przyprawy.

Fot.Daniel Stawski

Aleksandra Groblewska jest uczennicą trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku na kierunku aranżacja przestrzeni. Pasjonuje się m.in. designem, architekturą wnętrz i projektowaniem form użytkowych.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *