Nożownik zaatakował Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza czasie WOŚP, jest w ciężkim stanie

Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Trwa operacja ratująca życie prezydenta Gdańska. Według nieoficjalnych informacji Paweł Adamowicz został raniony w okolice serca przez karanego wcześniej 27-letniego napastnika. Do ataku doszło podczas happeningu „Światełko do nieba”. Jak podaje Radio Gdańsk, na scenę wbiegł mężczyzna, który ugodził prezydenta ostrym narzędziem. Sprawca został obezwładniony, zatrzymany przez policję i przewieziony na przesłuchanie. Funkcjonariusze zabezpieczyli również miejsce ataku i zbierają materiał dowodowy.

 

Sprawcą ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest 27-latek z Gdańska. Jest przesłuchiwany w miejskiej komendzie – powiedziała rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku, podinspektor Joanna Kowalik-Kosińska. Jak dodała, na razie nie są znane motywy jego działań. Komenda Główna Policji poinformowała natomiast na Twitterze, że na chwilę obecną nic nie wskazuje, aby atak na prezydenta Gdańska był związany był z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Prosimy o zrozumienie w tej trudnej sytuacji i nie niepokojenie rodziny i bliskich osób” – napisała Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska.
Po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda napisał, że modli się o jego powrót do zdrowia.

Fot.TVN24

Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak jak – mam nadzieję – wszyscy nasi Rodacy” – napisał prezydent Duda na Twitterze. „Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił” – dodał.

 

Info. Radio Koszlin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *