Przedszkolaki z pomocą choremu Kubusiowi

Do „Zakręconej akcji dla Kubusia. Wkręć się w pomaganie!” zainicjowanej przez uczniów Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku przyłączają się słupskie przedszkolaki. Organizatorzy zbiórki liczą na dalsze wsparcie najmłodszych słupszczan.

 

Do akcji przystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Zaczarowany Ogród” , Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka”,  „Motylki” (z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 8) oraz maluchy z Przedszkola Parkowego nr 2. Mali słupszczanie w swoich placówkach zbierają plastikowe nakrętki, które następnie przekazują organizatorom zbiórki  (młodzieży ZSI i SMS w Słupsku).

Kubuś Jankowski, 10-letni mieszkaniec podbytowskiego Świątkowa, urodził się z przepukliną oponowo – rdzeniową. Cierpi również na szereg innych poważnych schorzeń, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Obecnie chłopiec wymaga leczenia operacyjnego z powodu nawrotu zniekształcenia w obu stopach (koszt operacji wynosi 14000 zł.) – w tym celu uczniowie ZSI i SMS w Słupsku zainicjowali  „Zakręconą akcję dla Kubusia. Wkręć się w pomaganie!” mającą na celu zebranie środków na nierefundowaną operację stóp niepełnosprawnego chłopca.

Akcja młodzieży wzbudziła zainteresowanie w środowisku lokalnym – oprócz słupskich przedszkolaków do inicjatywy przystąpiły również  szkoły i firmy ze Słupska: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Policji, Akademia Pomorska, Zakład Usług Inżynierskich „Trafic”, a także mieszkańcy Słupska, Ustki i okolic.

Do akcji pomocy dla Kubusia Jankowskiego mogą włączyć się wszyscy mieszkańcy powiatu słupskiego. Młodzież ZSI i SMS w Słupsku liczy też na odzew innych lokalnych  przedszkoli, szkół, firm i instytucji, które zechciałyby się przyłączyć do inicjatywy. W ramach akcji wymienione powyżej placówki zbierają w swoich siedzibach plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe, zepsute laptopy, tablety, płyty CD/DVD, tusze atramentowe oraz baterie.

Fot.Daniel Stawski

Zebarane rzeczy trafią do recyklingu, a pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na operację 10-latka, którą zaplanowano na czerwiec 2019 roku w poznańskiej Ortop Poliklinice. Centrum wolontariatu znajduje się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku – tam całą akcję koordynuje  Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.

Każdy kto chce wesprzeć inicjatywę może przynieść przedmioty, które zbiera młodzież do budynku ZSI w Słupsku przy ulicy Koszalińskiej 9 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15. Po odbiór większych ilości nakrętek, baterii itp. uczniowie z pracownikami szkoły chętnie podjadą transportem szkolnym. Zainteresowane placówki mogą również w swoich siedzibach zorganizować podobne zbiórki. Akcja potrwa do czerwca 2019 r. Wszelkie informacje na jej temat pod numerem telefonu 516 248 129.

Info. ZSI Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *