Uczniowie weterynarii gościli przedstawicieli Kobylnickiej Fundacji Dziki Azyl

Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku spotkali się w swojej placówce z przedstawicielami Fundacji Dziki Azyl w Kobylnicy. Młodzi adepci weterynarii uczestniczyli w prelekcji, a następnie przekazali zebrane wcześniej w szkole dary dla kobylnickiego ośrodka. Fundacja Dziki Azyl działa od połowy 2017 roku. Pod skrzydła Fundacji trafiają setki zwierząt rocznie potrzebujących pomocy. Do ośrodka trafiają zwierzęta chore, ranne i osierocone. Głównie ofiary wypadków. Pod opieką ośrodka są jeże, sarny, lisy, zające, kuny, wiewiórki, łabędzie, bociany, kaczki i wiele innych gatunków zwierząt

Po zakończonym leczeniu, czy odchowaniu powracają do swojego naturalnego środowiska. Większość zwierząt trafiających do ośrodka wymaga specjalistycznego żywienia. Ośrodek utrzymuje się głównie dzięki darowiznom i datkom od ludzi o wielkich sercach. Celem fundacji jest ochrona środowiska naturalnego i zwierząt oraz edukacja społeczeństwa.

Co zrobić gdy znajdziemy ranne zwierzę? Jak się zachować w takiej sytuacji? Do kogo zwrócić się o pomoc? Na te i inne pytania odpowiedziała młodym słupszczanom Edyta Pudzianowska i Waldemar Turzyński z Fundacji Dziki Azyl, której siedziba mieści się w Kobylnicy.

 

Na koniec spotkania młodzież przekazała swoim gościom dary zebrane w szkole: karmę dla zwierząt, ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, kozie mleko itp. Uczniowską zbiórkę koordynowały Marta Malinowska i Magdalena Piniaha, nauczycielki w Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku.

Fot. Daniel Stawski

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania właścicieli fundacji, tego ile serca wkładają w to miejsce, ile czasu poświęcają bezinteresownie dla dobra zwierząt. Wspaniałe i pouczające spotkanie! Serdecznie dziękujemy pani Edycie i panu Waldkowi za interesującą lekcję – mówi uczennica drugiej klasy słupskiego Weterynarza.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *