Ustczanie wpadli zaraz po skoku na wagon

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom gminy Ustka. Mężczyźni włamali się do wagonu kolejowego, skąd ukradli elementy wtryskarki warte ponad 20 tyś złotych. Wpadli zaledwie kilkadziesiąt minut po skoku.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli doszło do włamania. Sprawcy wybili szybę w dawnym wagonie kolejowym, przerobionym na magazyn i z wnętrza ukradli metalowe elementy wtryskarki warte ponad 20 tysięcy złotych.

Dyżurny Komisariatu Policji w Ustce przekazał wszystkim patrolom informacje o zaistniałym zdarzeniu. Kilkadziesiąt minut później jeden z patroli zauważył dwóch mężczyzn pchających wózek wypełniony metalowymi elementami. Podczas legitymowania ich okazało się, że nie potrafią wytłumaczyć rozsądnie skąd mają przewożone przedmioty.

Funkcjonariusze mając podejrzenie, że są to sprawcy bądź osoby mające związek z włamaniem do wagonu, zatrzymali ich do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Dalsze działanie śledczych w tej sprawie doprowadziło do kolejnego zatrzymania osoby podejrzewanej o włamanie. Zatrzymani w areszcie, to ustczanie w wieku 38-45 lat.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty włamania. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *