Ustka stawia na bezpieczeństwo i zdrowie

Trzy półautomatyczne defibrylatory zostały zamontowane na terenie Ustki. Natomiast miejscy urzędnicy i przedstawiciele instytucji samorządowych przeszli kurs ich obsługi oraz udzielania pierwszej pomocy.

Fot. UM Ustka

 

– Urząd zakupił z własnych środków urządzenia LifePak Cr Plus wraz z szafkami metalowymi. Defibrylatory znajdują się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Darłowskiej 18, w siedzibie Straży Granicznej  przy ul. Marynarki Polskiej 5 i w Urzędzie Miasta  przy ul. Wyszyńskiego 3, przy Biurze Obsługi Interesantów – mówi Eliza Mordal z usteckiego ratusza.

W szkoleniu dotyczącym udzielania pomocy z wykorzystaniem urządzeń wzięli udział przedstawiciele wszystkich instytucji, w których je zamontowano oraz dodatkowo pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz strażnicy miejscy.

Defibrylatory AED to wysoce specjalistyczne i niezawodne urządzenia, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzą zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego, przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *