Walentynkowy patrol drogowy

Jeśli kocha, to poczeka. Kieruj się sercem” pod takim hasłem policjanci ze słupskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami straży gminnej w Kobylnicy zorganizowali wczoraj akcję skierowaną do kierowców. Każdy z nich z okazji „walentynek” po przeprowadzonej kontroli drogowej otrzymał od funkcjonariuszy słodki upominek-lizak.

fot. KMP Słupsk

Tego typu działania policjanci ze strażnikami gminnymi z Kobylnicy zorganizowali już po raz drugi. Rok wcześniej w nieco innej formie – kierowcy, na koniec spotkania z funkcjonariuszami, po kontroli drogowej otrzymywali pączka. W tym roku z okazji „walentynek” każdy z kierowców otrzymywał słodki prezent w postaci lizaka. Policjanci w trakcie kontroli kierowców zwracali uwagę na bezpieczeństwo na drodze , na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze mówili także o kulturze jazdy i zwracaniu uwagi na pieszych- ze wskazaniem na dzieci, których prawa należy respektować. Korzystając ze sposobności, funkcjonariusze ostrzegali także przed nadmiernym wciskaniem pedału gazu, kiedy panują trudne warunki atmosferyczne.

– Jeśli Walentynki, to dzień, w którym z wzmożoną intensywnością okazujemy sobie uczucia, to dlaczego nie wykorzystać tego dnia, by zaapelować do kierowców właśnie o szacunek, empatię i życzliwość w stosunku do innych kierowców, pieszych czy rowerzystów – mówił Piotr Der, komendant Straży Gminnej w Kobylnicy.

Spotkanie z funkcjonariuszami kończyło się wręczeniem okolicznościowego upominku w postaci lizaka w kształcie serca. Kierowcy, w ramach rewanżu, dziękowali za otrzymany prezent i zgodnie deklarowali jeszcze większą rozwagę i ostrożność w codziennej jeździe

kmp Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *