Wiktoria Paszkiewicz weterynarz z awansem

Wiktoria Paszkiewicz, uczennica trzeciej klasy Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Słupszczanka uzyskała kwalifikację w bloku tematycznym: weterynaria. Eliminacje okręgowe odbędą się w okręgu olsztyńskim Olimpiady w dniach od 12 do 13 kwietnia br. Uczennicę do Olimpiady przygotowuje Marta Malinowska, lekarz weterynarii i nauczyciel w słupskim Technikum Weterynarii.

Fot. Daniel Stawski/ZSI

Celem Olimpiady jest m.in. współzawodnictwo z zakresu szeroko pojętej wiedzy rolniczej – teoretycznej i praktycznej. Jej ideą jest ukazanie młodzieży szkół średnich zadań stojących przed tym jednym z najważniejszych działów gospodarki narodowej, rozszerzenie jej zainteresowań różnorodnymi formami postępu w rolnictwie (biologicznego, technicznego, organizacyjnego, ekonomicznego i społecznego) oraz wzmocnienie więzi emocjonalnych z produkcją rolniczą, obszarami wiejskimi, miejscami przyszłej pracy młodego rolnika.

Olimpiada jest trzystopniowa i obejmuje: eliminacje szkolne – I stopień, eliminacje okręgowe – II stopień oraz finał centralny – III stopień.
Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działając w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami są uczelnie uniwersyteckie prowadzące rolnicze kierunki studiów.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *