Będzie nowa droga w Słupsku

Powstanie kolejny etap ringu miejskiego, który ma połączyć ulicę Portową i Kaszubską. Ma być alternatywą dla wiecznie zablokowanej ulicy Kościuszki.

 

Drogę wspólnie mają wybudować samorządy miasta oraz gminy Słupsk. Radni gminni już wyrazili chęć przystąpienia do partnerstwa. Radni miejscy mają na ten temat rozmawiać na najbliższej sesji. – Inwestycja ta jest bardzo istotna z punktu widzenia poprawy dostępności transportowej obszaru o znaczeniu ponadlokalnym, jak również odciążenia komunikacyjnego ulic na terenie miasta. Wskazany fragment drogi stałby się elementem „ringu miejskiego” i zapewniłby lepszą dostępność do strefy ekonomicznej, zlokalizowanej przy ul. Portowej i Braci Staniuków w Słupsku – czytamy w projekcie uchwały Rady Miasta.

Jeszcze nie wiadomo ile kosztować będzie budowa trasy. Na razie samorządy mają się zrzucić na opracowanie dokumentacji. Nowa droga w całości będzie przebiegać przez tereny miejskie. Jednak jej głównymi użytkownikami będą mieszkańcy gminy. To właśnie w godzinach szczytu gdy wracają z pracy w mieście do swoich domów na obrzeżach powstają największe korki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *