Komisja chce ekspresówki przez Pomorze

W Słupsku gościł przedstawiciel Komisji Europejskiej Wolfgang Munch. Stwierdził, że budowa trasy S 6 jest kluczowa dla Pomorza środkowego.

Fot. Europa direct Słupsk/https://www.facebook.com/EDSlupsk

Przedstawiciel Komisji Europejskiej przebywał w Słupsku na zaproszenie Europa Direct, W trakcie rozmowy powiedział, że Komisja Europejska oczekuje zakończenia budowy trasy S6 do roku 2023.

Według Wolfganga Muncha, Pomorze Środkowe jest obecnie jednym z bardziej wykluczonych komunikacyjnie obszarów Polski

– Region Pomorza środkowego i zachodniego jest obecnie jednym z bardziej wykluczonych komunikacyjnie obszarów Polski. Pokazują to również dokumenty rządowe, w tym Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju, czy też opracowywana właśnie Strategia Zrównoważonego Rozwoju Transport do 2030 roku. Brak korytarza drogowego S6 jest niewątpliwie jedną z głównych przyczyn tej sytuacji. Stąd Komisja podjęła z rządem Polski rozmowy w celu ukończenia tej inwestycji w całości jeszcze przed końcem roku 2023. – powiedział Wolfgang Munch

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami rządu trasa S6 powstaje na odcinku od Goleniowa do Koszalina, tm prace są już mocno zaawansowane oraz na odcinku od Bożego Pola Wielkiego do Gdańska. Nic nadal nie wiadomo o środkowym odcinku trasy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *