Zielona akcja uczniów ze słupskiego Mickiewicza

„ekoFabryka” – to projekt realizowany przez słupską młodzież, „zakręconą” na punkcie ekologii. Działania młodych ekologów odbywają się w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

W projekt zaangażowali się uczniowie klasy Ic II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Jak twierdzą licealiści, postawili na ekologię, ponieważ zanieczyszczenie środowiska naturalnego jest coraz większym problemem cywilizacyjnym.

Młodzi ekolodzy w swoich akcjach skupiają się przede wszystkim na lesie. Jak podkreślają bez drzew nie ma życia, a w miastach jest ich coraz mniej. Dlatego w ramach projektu „ekoFabryka” sadzili drzewa w okolicach Kępic, razem z leśnikami wzięli udział w szkoleniach w nadleśnictwie Warcino, a także prowadzili warsztaty ekologiczne w trzech słupskich przedszkolach i w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku.

Młodzież nawiązała współpracę z Nadleśnictwem Warcino, które należy do Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Środkowopomorskie oraz samorządowcami z Kępic. W ramach tej współpracy młodzi ekolodzy uczestniczyli w warsztatach, na których uczyli się usuwać chore drzewa, sprzątali las, odwiedzili także elektrownię na biomasę oraz szkółkę leśną.

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. Najlepsze z nich powalczą podczas gali finałowej pod koniec roku szkolnego o nagrodę „Złotego Wilka”, którą wręczą przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Finaliści olimpiady otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami, który ceniony jest przez pracodawców.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *