Minister Wojciech Skurkiewicz z MON w Modlinku

Minister Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. gościł z wizytą w Modlinku.  Dwa lata temu wojsko zamknęło prowadzącą przez poligon drogę na plażę. Aby spędzić czas nad morzem, trzeba teraz objechać poligon i nadłożyć ponad sześć kilometrów.Z tego powodu turyści coraz rzadziej odwiedzają Modlinek.

Miejscowe ośrodki świecą pustkami. – Latem ubiegłego roku mogliśmy tędy przechodzić, ale musieliśmy otrzymać specjalne przepustki. Czekaliśmy na nie nawet kilka dni – powiedział Władysław Wróbleski, mieszkaniec wsi. Aby rozwiązać spór mieszkańców i wczasowiczów z wojskiem, do Modlinka przyjechał Minister Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

Fot. Marcin Prusak/Radio Słupsk

Trzeba pogodzić interes wojskowy z oczekiwaniami lokalnej społeczności. Mamy już swoje przemyślenia i rozwiązania. Jestem przekonany, że dojdziemy do porozumienia. Modlinek to piękne miejsce – podkreślił Wojciech Skurkiewicz.Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych dniach. Wszystko wskazuje na to, że przepustki będą wydawane znacznie szybciej.

Info Marcin Prusak/Radio Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *