Strażacy mają super mural

Wygląd jednej ze ścian budynku, w którym działa jednostka OSP w Sierakowie, w pełni oddaje charakter i trud służby, jaką codziennie pełnią strażacy – ochotnicy. Wyjątkowe graffiti ukazujące przebieg akcji gaśniczej wykonane zostało przez jednego z topowych artystów – grafficiarzy w Polsce. W trzy dni Tomasz „Cukin” Żuk namalował obraz, obok którego trudno przejść obojętnie.

fot. Gmina Kobylnica

Jeszcze do niedawna zewnętrzna elewacja jednostki OSP Sierakowo nie różniła się niczym od podobnych tego typu budynków w całym kraju. Choć nowa i estetycznie wykonana, to jednak nie przyciągała uwagi podróżujących. Aż do chwili, kiedy na pomysł zmiany wizerunku całego budynku wpadł sołtys sołectwa Sierakowo.

– Kilkanaście miesięcy temu jadąc do Koszalina, zobaczyliśmy z moją żoną pomalowaną bramę jednostki OSP Malechowo. Od razu w głowie pojawiła się myśl: fajnie by mieć coś takiego u siebie – mówi Mariusz Narodzonek.

Kolejnym krokiem był kontakt z artystą, który w swoim portfolio ma już kilka tego typu projektów. Pochodzący z Koszalina Cukin od razu zabrał się za projektowanie grafiki. Zgodnie z koncepcją, na ścianie miała zostać namalowana scena przedstawiająca trud i niebezpieczeństwo, jakie wiążą się z codzienną służbą strażaków z OSP.

– Po remoncie naszej remizy nieśmiało zagadnąłem Wójta, pokazując mu projekt. Spodobało mu się – dodaje Mariusz Narodzonek. Później do akcji wkroczył sam Cukin, który w ciągu kilkunastu godzin wykonał niesamowity projekt. Efekty jego starań możemy oglądać na budynku remizy OSP Sierakowo, która znajduje się tuż przy drodze gminnej.

– Ten projekt to dowód zaangażowania wielu osób: wójta Gminy Kobylnica, strażaków z OSP Sierakowo i Rafała Wrześniak. Bez ich pomocy byłoby bardzo trudno doprowadzić całe przedsięwzięcie do takiego finału – podsumowuje Narodzonek.

źródło gmina Kobylnica

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *