Stróż prawa przestrzegł młodzież przed dopalaczami

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Informatycznych i rozmawiała o problematyce dotyczącej dopalaczy. Podczas wizyty sierżant Edyta Żuk zwracała szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie tych substancji, ale także edukowała młodzież na temat odpowiedzialności prawnej. Uczniowie uzyskali również informacje, gdzie osoby uzależnione od dopalaczy mogą się zgłosić i jak pomóc osobie uzależnionej.

Ponadto przedyskutowano m.in. pierwszą pomoc w przypadku zatruć dopalaczami oraz omówiono negatywne w skutkach zdarzenia osób po zażyciu tych niebezpiecznych substancji.

Fot.Daniel Stawski/ZSI

Świetne spotkanie, którego celem było podnoszenie świadomości i wiedzy na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą dopalacze. Otrzymaliśmy bardzo pożyteczne i przydatne informacje o zdrowotnych, prawnych, a także społecznych konsekwencjach zażywania tych psychoaktywnych środków. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym interesującym spotkaniu – mówi Tomek, uczeń słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *