Dęby na rocznicę w gminie Kobylnica

15 dębów szypułkowych zostało posadzonych w 15 miejscach na terenie Gminy Kobylnica. W ten sposób upamiętniono rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. 

1 maja 2004 roku Polska wraz z 9 innymi krajami dołączyła do Unii Europejskiej. Z okazji przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy tych wydarzeń, w różnych miejscach kraju odbywają się liczne imprezy, które mają przypomnieć o wydarzeniach sprzed 15 lat.

W obchody rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej włączyła się także Gmina Kobylnica. W maju, na budynku Urzędu Gminy, wywieszone zostały okolicznościowe flagi Polski i Unii Europejskiej. Kolejny pomysł upamiętnienia 15 – lecia członkostwa w UE zrodził się wśród pracowników Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

W 15 miejscach na terenie gminy, w sąsiedztwie świetlic wiejskich, posadzono dęby szypułkowe. Obok nich zamontowane zostały tabliczki, na których znalazły się odlewy dłoni osób dokonujących nasadzeń. W tym gronie znaleźli się mieszkańcy – zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

W 2004 roku grono członków Wspólnoty powiększyło się z 15 do 25. Było to największe w historii rozszerzenie tego gremium. Dziś Unię Europejską tworzy 28 krajów, trwają jednak negocjacje dotyczące opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *