Juwenalia 2019 – fotorelacja

Znowu nadchodzi ten czas, od 15 do 16 maja w roku, kiedy władzę nad Słupskiem przejmują studenci Akademii Pomorskiej. Ich panowanie zaczyna się już 15 maja, a wraz z nim  duża dawka dobrej muzyki, sportowych rywalizacji i niezapomnianych emocji.

W związku z obchodami Dni Kultury Studenckiej „Juwenalia 2019”  JM Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP, ogłosił dla studentów wszystkich lat i kierunków studiów godziny rektorskie w dniu 15 maja br. (środa) – od godz. 11.00.

Od 15 do 17 maja br. w Słupsku trwają Juwenalia. Studenckie święto rozpoczęło się kolorowa paradą, która przeszła ulicami Słupska; w trakcie pochodu studenci odebrali od władz miasta „Klucz do Bram Miasta”. Przekazania klucza dokonała Marta Makuch, wiceprezydent Słupska.

Uroczysty przemarsz rozpoczął się o godz. 12.00, uczestnicy ruszyli z ul. Westerplatte, dalej pzez ul. Garncarską, Pobożnego, Armii Krajowej – przystanek pod Starostwem – odbiór kłódki i kontynuacja pochodu ul. Grodzką, Sienkiewicza, Anny Łajming, Tuwima aż do pl. Zwycięstwa- tu przystanek pod ratuszem i odebranie klucza do bram miasta, dalej ul. Deotymy, Jana Pawła II, przystanek koło Komendy Straży Pożarnej oraz przejście pod Basztę Czarownic.
Tu odbył się „Spływ na Bele Czym” rzeką Słupią, następnie zakończenie parady i spotkanie na kampusie studenckim.

« z 3 »

 

W programie tegorocznych Juwenaliów zaplanowano m.in.: śniadanie juwenaliowe, strefę chillout z poranną rozgrzewką w postaci fitnessu i zumby, zawody „Street Ball”, wystawę zdjęć, turniej gier planszowych, koncerty, m.in. zespołu Strachy na Lachy; wystąpią także DJ Hazel oraz DJ Matys. ZB

Zdjęcia: Zbigniew Bielecki

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *