Młodzi programiści na start

16 uczniów z sześciu słupskich szkół podstawowych walczyło o tytuł najlepszego programisty. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 rozegrany został IV finał Konkursu Programowania Scratch.

Pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Hedeszyńska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku. Na drugim znalazł się Robert Woronin z Zespołu Szkół STO w Słupsku, a na trzecim Jan Laskowski, także z Zespołu Szkół STO w Słupsku.

W konkursie młodzi programiści musieli wykonać pracę programistyczną w formie projektu (na określony w regulaminie temat) na wykonanie której mieli miesiąc. Projekty zostały ocenione przez komisję konkursową, a sześciu najlepszych zawodników wzięło udział w finale konkursu. Finał odbył się w siedzibie organizatora i polegał na rozwiązaniu testu online, który sprawdzał wiedzę i umiejętności programowania w Scratch.

Oczywiście nie było by konkursu gdyby nie współpraca wielu osób, to dzięki pomocy uczniów ZSP nr 1 w Słupsku i ich zaangażowaniu konkurs odbył się sprawnie i był profesjonalnie przygotowany. Dziękujemy również naszym sponsorom właścicielom firmie MadMax ze Słupska, firmie Lebskie Klocki i Discovery Park Łeba, Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz firmie Roboludek ze Słupska za ufundowanie nagród zwycięzcom.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *