Nielegalny tytoń trzymał w garażu

Ponad 240 kilogramów nielegalnego tytoniu w garażu słupszczanina znaleźli policjanci. Mężczyzna zajmował się produkcją nielegalnych papierosów.

Fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zdobyli informację, że w jednym z garaży na terenie Słupska jest przechowywany nielegalny tytoń. Podczas przeszukania znaleźli worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Worki z tytoniem ukryte były w bagażniku samochodu osobowego znajdującego się w jednym ze słupskich garaży. Dokładne przeważenie tytoniu wykazało, że jest go blisko 240 kg. Znaleziony podczas przeszukania towar został przez funkcjonariuszy zabezpieczony. Będzie to stanowiło dowody w postępowaniu przed sądem.

Policjanci zajmując się tą sprawą oszacowali, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 200 tysięcy zł z tytułu nieodprowadzonego podatku. Zatrzymany 53-letni mieszkaniec Słupska został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

\

ogolnopolicyjen zdjęcia + jpg w macierz/zdjęcia jepegi/policja

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *