Samorządowi ambasadorzy UE

Samorządowcy z regionu słupskiego zachęcają do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na konferencji prasowej przedstawili co udało się zrobić w regionie dzięki unijnemu wsparciu i dlaczego warto jest brać udział w głosowaniu.

Samorządowcy ze Słupska, Kobylnicy, Ustki oraz powiatu słupskiego spotkali się z dziennikarzami w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Każdy po kolei opowiedział o tym co udało się dzięki unijnemu wsparciu zrobić w poszczególnych miejscowościach. Zmiany doskonale widoczne są chociażby w Ustce. – Efekty wsparcia unijnego są bardzo wymierne – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. – Dużo zainwestowaliśmy w infrastrukturę. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji dwóch potężnych projektów, które są także współfinansowane dzięki dotacjom. Chodzi o modernizację portu oraz budowę węzła transportowego.

W tej chwili Ustka jest na etapie podpisania umów na realizację tego zadania. Inwestycja powinna być gotowa w 2021 roku. Nadal trwają modernizacje ulic w kurorcie. Obecnie jest remontowana chociażby ulica Darłowska.

Wsparcie unii nie dotyczyło tylko remontów i modernizacji dróg. W regionie słupskim dzięki dotacjom powstały nowe domu kultury, biblioteki, miejsca zabaw i rekreacji. Unijne wsparcie dotyczyło także inwestycji proekologicznych oraz tworzenia nowych miejsc pracy, a także wsparcia działań społecznych i kulturalnych.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja 2019 r. Wyłonią one 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się co 5 lat. W tym roku przeprowadzone zostaną po raz dziewiąty.  Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do PE po raz czwarty.

Wiek uprawniający do głosowania wynosi 18 lat we wszystkich państwach członkowskich . Lokale wyborcze otwarte będą od godziny 8 do 21.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *