Uczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowym

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w kilkudniowym obozie survivalowo-obronnym. Młodzież sprawdzała swoje możliwości w Krzyni. Podczas pobytu w Krzyni uczniowie klas o profilu policyjnym uczestniczyli w specjalnym szkoleniu survivalowym. W ekstremalnych warunkach uczyli się sztuki przetrwania przy pomocy minimalnego wyposażenia. Młodzież odbyła szkolenie m.in. z zakresu psychologii przetrwania, nawigacji i topografii terenu, poruszania się po trudnym terenie, budowania schronienia, maskowania, rozpalania ognia, musztry.

Nie zabrakło szkoleń z ratownictwa medycznego, wodnego, organizacji obozowiska, technik pozyskiwania pożywienia i wody. Uczniowie uczyli się też zasad komunikacji radiowej, zachowania się w sytuacjach kryzysowych i techniki samoobrony. Opiekę nad uczestnikami sprawowała wykwalifikowana kadra trenerów i instruktorów z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.

« z 2 »

Fot. Daniel Stawski/ZSI

Obóz był prawdziwym sprawdzianem dla wytrwałości i dyscypliny. Nauczyliśmy się, że tylko współpraca, zaufanie oraz wytrwałość może prowadzić do sukcesu. Pomimo trudów i zmęczenia wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia – mówi Martyna, uczennica słupskiego liceum policyjnego.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *