Złodzieje połakomili się na sztućce, wpadli

Kryminalni ze słupskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież sztućców i zastawy stołowej. Sprawcy wynosili naczynia z jednego z podsłupskich lokali gastronomicznych. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych rzeczy. 

Fot. KMP SŁUPSK

18 maja 2019 r. policjanci z  Komisariatu II w Słupsku zostali poinformowani przez właściciela z jednego z podsłupskich lokali gastronomicznych o kradzieży sztućców i zastawy porcelanowej.  Pokrzywdzony wycenił straty na około 10 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z referatu kryminalnego. Wnikliwe działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania trzech osób mogących mieć związek z tą sprawą. Policjanci przesłuchali dwóch 22-latków i jednego 27-latka. Okazało się, że wszyscy działali wspólnie. Mundurowi ustalili i przeszukali miejsce przechowywania skradzionych przedmiotów. Podczas tych czynności śledczy znaleźli większość utraconych rzeczy. Dodatkowo policjanci wyszukali artykuły chemii gospodarczej i inne naczynia, których utraty nie zauważył i nie zgłosił pokrzywdzony.

Śledczy zabezpieczyli wszystkie przedmioty, które będą stanowić dowód w sprawie. Mężczyźni przyznali się do ich kradzieży i usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *