Złodzieje zakopali swój łup

Kryminalni ze słupskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z lokali gastronomicznych w Słupsku. Sprawcy z pomieszczenia gospodarczego ukradli 15 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali ponad połowę tej kwoty. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Słupsk

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu II w Słupsku zajmowali się sprawą kradzieży pieniędzy w wysokości 15 tysięcy złotych z zaplecza jednego ze słupskich lokali gastronomicznych. Po przyjęciu zawiadomienia z dnia 4 maja 2019 r. mundurowi natychmiast rozpoczęli pracę na ustaleniem, kto dokonał tego przestępstwa. Dobre rozpoznanie kryminalnych doprowadziło do szybkiego ustalenia sprawców. Funkcjonariusze już po trzech dniach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten proceder. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 25-letniego mieszkańca powiatu słupskiego, śledczy znaleźli pieniądze w ilości 7680 zł. Były one zakopane w pobliżu jego posesji, schowane w słoiku, który z kolei był ukryty w drewnianej skrzynce.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Zostali oni przesłuchani  i usłyszeli zarzuty. 25-letni mieszkaniec powiatu słupskiego w trakcie przesłuchania przyznał się do winy, 35-letni mieszkaniec Słupska zrobił to dopiero przed sądem.

Funkcjonariusze ustalili również, że jeden ze sprawców pracował kiedyś w lokalu, z którego ukradł pieniądze. Prawdopodobnie właśnie dlatego dobrze znał miejsce przechowywania gotówki.  Natomiast drugi ze sprawców odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *