Podróbki odzieżowe w rękach policji

Blisko 800 sztuk odzieży i akcesoriów z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli słupscy policjanci. Zatrzymali w tej sprawie dwie osoby.

fot. KMP Słupsk

Słupscy policjanci zatrzymali 36-letniego słupszczanina poszukiwanego do sprawy związanej z przestępczością skarbową. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli odzież i akcesoria z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi, które najwyraźniej były przygotowane do sprzedaży. 

 Do sprawy została zatrzymana także 28-letnia kobieta, która wspólnie z 36-latkiem zajmować się miała sprzedażą podróbek.

Mundurowi przesłuchali świadków, zabezpieczyli towar i powołali biegłego, który wyda opinię w zakresie autentyczności marki. .Ze wstępnych ustaleń jednak wynika, że oferowany do sprzedaży towar jest podrobiony.

Jeżeli przypuszczenia mundurowych się potwierdzą, policjanci będą docierać do osób pokrzywdzonych, a osoby wprowadzające towar na rynek usłyszą zarzuty. Za nieuprawnione używanie znaku towarowego przewidziana jest kara do 2 lat więzienia.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *