Rzecznik rządu ze Słupska

Słupski poseł Piotr Müller został nowym rzecznikiem rządu. Wcześniej pełnił funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jego zadaniem było wprowadzenie reformy w szkolnictwie wyższym.

Fot.https://www.facebook.com/piotr.muller/

 

Piotr Müller odebrał nominację w pałacu prezydenckim. Tuz po uroczystości napisał na swoim profilu: – „Ogromne wyzwanie przede mną! Premier Mateusz Morawiecki powołał mnie na rzecznika prasowego rządu oraz sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To największe wyzwanie przed jakim dotychczas stanąłem. Dziękuję Panu Premierowi za zaufanie!
Jednocześnie oznacza to zakończenie mojej misji w Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym spędziłem ponad 3,5 roku, w tym blisko 1,5 roku na stanowisku wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. W tym czasie udało nam się przeprowadzić największą po 1989 r. reformę szkolnictwa wyższego i nauki, za którą bezpośrednio odpowiadałem w resorcie. Dziękuję swoim wspaniałym współpracownikom w ministerstwie, bez których nie byłoby to możliwe oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wicepremierowi Jarosław Gowin, którzy zaufali mi w styczniu 2018 r. powierzając funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Ten obszar pozostanie mi stale bliski i na pewno o nim nie zapomnę w ramach dalszych działań rządowych.
W tym bardzo intensywnym czasie liczę na Państwa wsparcie! Przed nami kilkumiesięczny marsz po zwycięstwo w jesiennych wyborach, które umożliwi nam realizację dalszych dobrych zmian dla Polski”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *