30 raz szkolą się przed misją w Słupsku

Jednostka Specjalna Polskiej Policji, która pełnić będzie służbę w ramach kontyngentu pokojowego, rozpoczęła ćwiczenia zgrywające w słupskiej Szkole Policji. Przez miesiąc policyjni misjonarze będą poznawać specyfikę służby w Kosowie.

fot. Szkoła Policji w Słupsku

Policjanci, którzy wyjadą do Kosowa to już 30. zmiana kontyngentu. Organizację i administrację misji prowadzi Unia Europejska. Polscy policjanci stacjonują w bazie w Kosowskiej Mitrovicy. Dowódcą delegowanych policjantów, którzy wyjadą do Kosowa jest podkom. Arkadiusz Bednarz, a jego zastępcą – kom. Krzysztof Kawa. Tym razem w składzie jednostki znajdują się również dwie panie.

W trakcie miesięcznych zajęć policjanci ćwiczyć będą między innymi blokady dróg, kontrolę tłumu, przeszukania dużych pomieszczeń, blokady mostów oraz rozdzielanie zwaśnionych grup etnicznych. Ćwiczenia odbywać się będą w większości na terenie słupskiej Szkoły Policji, wybrane elementy szkolenia przeprowadzone zostaną na morskim poligonie NATO. Ćwiczenia jednostki zakończą się w połowie sierpnia. W trakcie dzisiejszego (15.07) rozpoczęcia policyjnych misjonarzy przywitała w murach Szkoły zastępca Komendanta mł.insp. Dorota Przypolska, głos zabrał również dowódca Jednostki podkom. Arkadiusz Bednarz.

Szkoła Policji w Słupsku jest jedyną szkołą policyjną w kraju kształcącą policjantów wykonujących zadania w misjach pokojowych na całym świecie.

źródło Szkoła Policji w Słupsku

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *