Festyn na święto

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Funkcjonariuszom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej wzięli udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście. Jednocześnie przed komendą odbywał się festyn.

fot. UM Słupsk

Na terenie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Tegoroczne obchody miały wymiar szczególny, ponieważ połączone były z rocznicą 100-lecia powstania Policji Państwowej. W trakcie ceremonii I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wraz z Komendantem Miejskim Policji w Słupsku wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Za wzorowe wykonywanie obowiązków oraz zaangażowanie wyróżniono pracowników cywilnych Policji.

W uroczystościach uczestniczyli między innymi zastępca prezydenta miasta, słupski starosta, burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin, a także od lat współpracujące i zaprzyjaźnione z policjantami inne służby mundurowe. Zaproszeni goście składali policjantom podziękowania i gratulacje, a na pamiątkę otrzymali medale z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Policji Państwowej.

Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski podziękował wszystkim podległym  funkcjonariuszom i pracownikom Policji za sumienną, oddaną i ofiarną służbę na rzecz drugiego człowieka, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej pracy. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji słupskiego garnizonu za dobrą służbę i pracę oraz gratulował odznaczeń i wyróżnień.

Jak co roku, z okazji policyjnego święta słupscy policjanci przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Na placu głównym komendy odbywał się festyn, podczas którego dzieci miały możliwość bliżej przyjrzeć się pracy policjantów i wziąć udział w przygotowanych dla nich konkursach. Na zakończenie przygotowano część artystyczną. Dla policjantów zaśpiewała uczestniczka programu talent show Nikola Smutek.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *