Policjanci znakowali rowery na chillu

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku,  znakowali rowery podczas festynu pn. „Miejski Chill na trawie”. Promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia odbyła się w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie procederu ich kradzieży. Funkcjonariusze oznakowali 33 jednoślady.

fot. KMP Słupsk

W sobotę w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbył się festyn pod nazwą „Miejski Chill na trawie”. Ideą imprezy było promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, posłuchać muzyki i odpocząć na trawie. Do promocji zdrowego i bezpiecznego stylu życia przyłączyli się słupscy policjanci, którzy przygotowali stanowisko znakowania rowerów. Ten punkt cieszył się dużym zainteresowaniem. Funkcjonariusze, znakując jednoślady, nanosili specjalnym urządzeniem do grawerowania ciąg 10 liczb, a następnie dane te wprowadzali do policyjnego systemu. Głównym założeniem i celem znakowania jednośladów jest ograniczenie procederu ich kradzieży, a także handlu nimi. Mundurowi oznakowali 33 rowery.

Znakowanie rowerów miało charakter prewencyjny. Oznaczenia ich, podczas kontroli, umożliwiają policji sprawdzenie, czy użytkownik roweru jest jego prawowitym właścicielem. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne.

Akcje znakowania rowerów prowadzone są przez słupskich policjantów wielokrotnie w ciągu w roku podczas różnego rodzaju festynów organizowanych na terenie powiatu. Kolejne znakowanie jednośladów niebawem. Zapraszamy do śledzenia ogłoszeń i informacji na stronie internetowej KMP w Słupsku, gazetach radiu i telewizji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *