Grzybowe mistrzostwa w Korzybiu

Po raz trzynasty w sobotę 28 września w Korzybiu odbędą się „Otwarte Mistrzostwa w Zbieraniu Grzybów”. Wszystkich miłośników zbierania zapraszamy do udziału w konkursach tematycznych: na największego grzyba, na największy zbiór, najciekawsza rodzinka, na nietypowego grzyba  oraz konkurs na pasztet z grzybami. Podczas imprezy nie zabraknie dobrej muzyki, tańców i przepysznych potraw  przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń z Kępic.

Zapisy rozpoczynamy o godzinie 9.00 na plaży przy jeziorze w Korzybiu. Konkurs kulinarny na najlepszy pasztet z grzybami odbędzie się o 12.30. W międzyczasie Panie z Koła Gospodyń nauczą nas jak robić pierogi. Mykolodzy przedstawią nam budowę grzybów i przeprowadzą krótką prelekcję na temat ich zbierania. Dodatkowo będziemy mogli obejrzeć stanowisko sanepidu, na którym zaprezentują jak odróżnić  grzyb jadalny od trującego . Nadleśnictwo Warcino podczas imprezy rozstrzygnie konkurs plastyczny „Grzyby naszych lasów”. Nie zabraknie również animacji dla dzieci. W specjalnie przygotowanym stanowisku panie z Biblioteki Publicznej będą malowały buzie najmłodszym uczestnikom grzybobrania, jak również nauczą jak się robi wianki lub motanki (szmaciane lalki). Wszyscy będą mogli spróbować darmowej zupy  oraz pierogów z kapustą i grzybami. Zapraszamy miłośników zbierania grzybów i ich rodziny!

Impreza jest nietypowa, to nie jest kolejny festyn lecz miejsce integracji różnych grup wiekowych na łonie natury wśród przepięknych lasów i jezior. Każdy kto nawet nie zbiera na co dzień grzybów może wygrać konkurs znajdując tylko jednego grzyba, który jest np. nietypowy lub największy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *