Honorowe Nagrody Burmistrza

Podczas Dnia Mieszkańca, 14 września, poznaliśmy nazwiska wyróżnionych. Ambasadorem Miasta Ustka 2018 został Mirosław Wawrowski, Dyrektor Zarządzający w Dolinie Charlotty. „Ustaczaninem Roku 2018” został Radosław Szreder, obecnie dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Poznajmy bliżej nagrodzonych:

Mirosław Wawrowski – z pochodzenia Ustczanin, z wykształcenia lekarz, zaś w praktyce człowiek czynu. To dzięki niemu na popegeerowskich łąkach w Strzelinku powstał niezwykły kompleks rekreacyjny, z obiektem hotelowym, domkami na drzewach ZOO i Fokarium oraz amfiteatr dla 10 tysięcy osób, który jest miejscem wielu wydarzeń, z Festiwalem Legend Rocka na czele – słynnym w Polsce i poza jej granicami. Sama Dolina Charlotty to miejsce zjazdów UBC czy Związku Miast Bałtyckich. Jest inicjatorem i organizatorem wielu wydarzeń w Ustce, m.in. Charlotta Ustka Enduro Extreme czy biegu Mud Max. Od wielu lat współpracuje z usteckim samorządem. Wspiera Columbus Festiwal Wiatru i jest sponsorem usteckich imprez. Działalność Doliny Charlotty zdecydowanie wpływa na frekwencję w usteckich hotelach, a liczne wydarzenia organizowane z inicjatywy pana Wawrowskiego wpływają w znacznym stopniu na promocję Miasta Ustka.

Radosław Szreder – do wiosny br. prezes Miejskiego Klubu Sportowego Jantar. Przejął funkcję prezesa w bardzo trudnej sytuacji. Dzięki swemu ekonomicznemu doświadczeniu i umiejętnościom menadżerskim ustabilizował sytuację finansową w stowarzyszeniu. Jednak znany jest przede wszystkim ze swojej kreatywności, która przyniosła mieszkańcom wiele korzyści:

– jest pomysłodawcą bicia rekordu Polski w ilości osób żonglujących – rekord został pobity

– był koordynatorem imprezy Halowe Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej

– jest inicjatorem imprezy „Ubieramy choinkę” integrującej wszystkie środowiska sportowe i mieszkańców miasta

– za jego prezesury Klub przeprowadził eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw w futsalu – w imprezie wzięły udział drużyny z całej Polski

– Klub był też organizatorem dużej imprezy LUBICZ CUP 2018

– społecznie organizował rozgrywki dla dzieci pn. „Radmar liga” – cykl turniejów dla 9-latków

– w 2018 roku był organizatorem dwóch turniejów piłki plażowej

Pielęgnował idee sportowe w życiu małych sportowców, organizując dzieciom i młodzieży wyjazdy na mecze międzypaństwowe. Polityka zarządu klubu stawiająca na własnych wychowanków zaowocowała pozytywnym udziałem naszej drużyny seniorów w rozgrywkach IV ligi i uzyskaniem II wyniku w kraju we współzawodnictwie Pro Junior System. Swoją działalnością mógłby obdzielić wielu społeczników.

Tytuł „Ustczanin roku” służy wyróżnieniu ludzi działających lokalnie, podejmujących inicjatywy wpływające na życie naszego miasta i aktywność mieszkańców. Natomiast tytuł „Ambasadora Ustki” może otrzymać osoba, instytucja lub organizacja, która popularyzuje Ustkę w kraju lub za granicą.

Nabór kandydatów trwał w od 24 czerwca do 5 lipca, mogli ich zgłaszać mieszkańcy lub organizacje pozarządowe. Spośród zgłoszonych osób Kapituła Honorowych Nagród nominowała następujące osoby:

– do nagrody „Ambasador Miasta Ustka 2018”

Jacka Łepkowskiego – organizatora Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, o zasięgu ogólnopolskim. Nauczyciela zaangażowanego w międzynarodową wymianę młodzieży.

Jana Piotrowskiego – przedsiębiorcę, autora innowacyjnych projektów w dziedzinach związanych z budownictwem, pomysłodawcę pomnika „Ludziom Morza”. Działającego społecznie w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wilna i Grodna, pomagającego ludności polskiej na Białorusi.

Zdzisława Buczkowskiego – założyciela Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej Szczypiorniak Ustka. Wieloletniego trener, propagującego ten sport wśród usteckiej młodzieży.

oraz Mirosława Wawrowskiego.

– do nagrody „Ustczanin Roku 2018”:

Kordiana Wróblewskiego – społecznego prezesa Usteckiego Towarzystwa Tenisowego. Organizującego  turnieje tenisowe i popularyzującego ten sport wśród ustczan. Inicjatora projektu budowy Centrum Tenisowego (projekt zwyciężył w roku 2019 w Budżecie Obywatelskim)

oraz Radosława Szredera.

Nominacje oraz statuetki wręczali wspólnie Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk, Przewodniczący Rady Miasta Ustka Jacek Maniszewski, Przewodniczący Kapituły Honorowych Nagród Jacek Traczyk oraz Ambasador Usteckich Ambasadorów Tomasz Iwan.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy mieszkańcom za aktywny udział i obecność na uroczystości

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *