Nowa hala sportowa w Gogolewie

Gimnastyka, siatkówka, piłka nożna, a może piłka ręczna? Uczniowie szkoły w Gogolewie będą mieli prawdziwy wybór w rozwoju pasji sportowych. Rząd przeznaczy ponad 2,2 mln złotych na budowę jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych w gminie Dębnica Kaszubska. 

Budowa sali gimnastycznej dla naszych podopiecznych była i jest celem mojej dyrektorskiej misji. Kiedy po raz pierwszy spotkałam Pana Posła Piotra Müllera, uwierzyłam, że ten cel może być realny – powiedziała Justyna Kośla, Dyrektor Zespołu Szkół w Gogolewie – Dziś już wiemy: nasze marzenie stanie się rzeczywistością! Dzięki ogromnemu wsparciu Pana Posła, pracy pracowników Urzędu Gminy, na czele z Panią Wójt Iwoną Warkocką, powstanie miejsce, w którym uczniowie naszej szkoły będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje.Obecnie szkoła nie dysponuje odpowiednim zapleczem sportowym. Zmieni się to w ciągu niecałych trzech lat, dzięki dofinansowaniu rządowemu. Taka inwestycja jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania placówki oświatowej, a przede wszystkim dla aktywnego rozwoju młodzieży.

Pozytywne informacje przekazał szkole Piotr Müller, poseł z Pomorza i rzecznik prasowy rządu Premiera Mateusza Morawieckiego.

– Moim priorytetem jest nieustanne wspieranie ziemi słupskiej w rozwoju. Cieszę się, że mogę przekazać tak dobre wieści. Teraz dzieci w Gogolewie nie mają gdzie rozwijać swoich pasji sportowych, a dzięki rządowemu wsparciu zmienimy to! – podkreślił Piotr Müller. – Nowoczesny obiekt sportowy przysłuży się całej lokalnej społeczności i przyszłym pokoleniom. Z tak zaangażowaną Panią Dyrektor i jej zespołem nauczycieli dzieci uzyskają wspaniałe możliwości rozwoju sportowego, pełnego ruchu i aktywności. A kto wie, może to właśnie w Gogolewie wytrenujemy przyszłych reprezentantów Polski w któryś sportach? Trzymam kciuki!

Dofinansowanie wyniesie ponad 2,2 mln złotych, a budowa obiektu rozpocznie się w 2020 roku i potrwa do 2022 roku.

Od wielu lat chcieliśmy wybudować salę gimnastyczną przy szkole w Gogolewie, jednak nie było odpowiednich środków finansowych na tak dużą inwestycję. Dobrze, że są programy rządowe, wspierające nasze lokalne projekty – podkreśliła Iwona Warkocka, Wójt Gminy Dębnica Kaszubska – Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Gogolewie zaspokoi potrzeby nie tylko dzieci, uczniów. W godzinach popołudniowych będą mogli z niej korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy. 

Przedsięwzięcie zakłada budowę jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych na terenie naszej gminy. Inwestycja obejmie budowę nowej sali gimnastycznej o powierzchni płyty boiska ponad 445 m kw., czterech sal treningowych oraz zewnętrznego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach płyty dostosowanych do gry w piłkę ręczną.

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W sierpniu w ramach programu w województwie pomorskim dofinansowanie otrzymały cztery projekty. Oprócz Dębnicy Kaszubskiej dofinansowanie otrzymały: powiat kościerski na budowę hali sportowej oraz remont sali gimnastycznej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie, Politechnika Gdańska na budowę 5 boisk do gry w koszykówkę, a także gmina Gniew na budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Gniewie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *