Policjanci odwiedzają szkoły

Dzieci z wielu szkół w powiecie słupskim pierwszy tydzień nauki kojarzą z wizytą w ich szkołach policjantów i strażników gminnych. Funkcjonariusze aktywnie pracują z dziećmi, przekazują im ważne informacje i uczą bezpiecznych zachowań w terenie. Lekcje matematyki bowiem zostały zastąpione nauką o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Działania są prowadzone w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”.

fot. KMP Słupsk

Pierwszy tydzień września dla dzieci z wielu szkół powiatu słupskiego był czasem nie tylko zapoznania się ze szkolnym regulaminem, odbyciem pierwszych lekcji matematyki, ale też nauką o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W działania związane z bezpieczną drogą do szkoły zaangażowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz strażnicy gminni z Kobylnicy. Mundurowi przeprowadzili lekcje teoretyczne w szkołach, a następnie wyszli z dziećmi na przejście dla pieszych, gdzie zdobytą wiedzę zastosowano w praktyce.

 

W tym pierwszym tygodniu funkcjonariusze skupili się na spotkaniach z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Z wiedzy i doświadczenia funkcjonariuszy, skorzystali uczniowie klas 1-3 Szkół Podstawowych w Słupsku, Kobylnicy, Kwakowie i Jezierzycach. Zajęcia prowadzone były w formie rozmów i zabawy. A ponieważ najlepszą formą nauki jest praktyka, funkcjonariusze pracowali z dziećmi na drodze, gdzie uczyli, jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

 

Dla policjantów ze Słupska, to dopiero początek ich aktywności na rzecz bezpieczeństwa dzieci I młodzieży. Kolejne spotkania aktualnie odbywają się w SP w Sycewicach, a w pozostałych szkołach zostaną przeprowadzone w najbliższym tygodniu. O ich przebiegu będziemy na bieżąco informować.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *