Potrącił dziecko, uciekł, teraz został zatrzymany

Funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który w miniony wtorek w Słupsku przy ul. Wojska potrącił 10-letniego chłopca korzystającego z przejścia dla pieszych i uciekła z miejsca. 35-letni mieszkaniec powiatu słupskiego usłyszał zarzuty nieudzielenia pierwszej pomocy i kierowania pojazdem wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. 

fot. KMP SŁUPSk

W miniony wtorek ok. godz. 14.00 policjanci słupskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o potrąceniu dziecka, znajdującego się na przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego w Słupsku i ucieczce sprawcy z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili, kto mógł spowodować to zdarzenie i natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania tej osoby. Dwie godziny po zdarzeniu policjanci dotarli do ukrywającego się mężczyzny, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który kierował pojazdem wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Okazało się, że jest trzeźwy. 35-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty nieudzielenia pierwszej pomocy i kierowania pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poświadczenie majątkowe. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *