Rozszczelniona cysterna na ćwiczeniach

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku aktywnie uczestniczyli w Powiatowych Ćwiczeniach Obronnych „Zębowo-2019”.  Młodzież ze Słupska wcieliła się w rolę mieszkańców Zębowa (gmina Kobylnica), którzy według założeń scenariusza ćwiczeń zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce.

Scenariusz ćwiczeń zakładał opanowanie sytuacji związanej z rozszczelnieniem cysterny przewożącej amoniak na drodze w Zębowie. Uczniowie słupskiego Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI odegrali aktywną rolę podczas ćwiczeń – młodzież wcieliła się w rolę mieszkańców Zębowa, którzy zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce (świetlica w Reblinie). Po dłuższym pobycie w Reblinie i zakończeniu akcji młodzi słupszczanie zostali poddani kolejnej relokacji.
– Bez paniki i z dużym zdyscyplinowaniem wykonaliśmy  zadanie próbnej ewakuacji. Wszystko przebiegło sprawnie. Ewakuacja polegała na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu nas z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych – w tym przypadku była to świetlica w Reblinie, gdzie przebywaliśmy do zakończenia ćwiczeń. Akcja została przeprowadzona w bardzo profesjonalny sposób i zrobiła na mnie duże wrażenie – mówi Martyna, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.
W działaniach wzięły udział jednostki PSP ze Słupska oraz OSP z gminy Kobylnica, a także przedstawiciele władz gmin Kobylnica i Słupsk.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *