Tramwaj zwany Ceramikarnią

Tramwaj wrócił na swoje miejsce po gruntownym remoncie. Pojazd pomnik będzie miał zupełnie nowe otwarcie. Już niebawem będzie tam działać Słupska Ceramiokarnia.

Janina Dylewska wraz z córką Hanną od lat prowadzą ceramikarnię przy ul. Szkolnej. Teraz część swojej działalności przeniosą do tramwaju. Przy ul. Nowobramskiej będzie można zobaczyć i kupić ich prace między innymi biżuterię wzorowaną na ceramice słupskiej, gliniane repliki słupskich zabytków. Ponadto będą tam prezentowane prace innych artystów i rzemieślników oraz organizowane zajęcia dla chętnych. Tramwaj ma działać cały rok, nawet zimą.

Trwmwaj dopiero wrócił na swoje miejsce. W wakacje przeszedł gruntowny remont w Centrum Integracji Społecznej. Jego naprawa kosztowała zaledwie 5 tysięcy złotych i pokryła koszty metriałów. Prace wykonali uczestnicy CIS w ramach warsztatów. Naprawione zostały mechanizm rozsuwania drzwi wejściowych i uszkodzone elementy dachu. Wykonano też elementy z drewna bukowego oraz herb Słupska. Tramwaj został umyty, a jego podwozie zakonserwowane

Tramwaje w Słupsku kursowały od 1910 roku do niemal końca lat 50-tych. Na pamiątkę tego podczas wymiany nawierzchni przy ul. Nowobramskiej ułożono fragmenty szyn. W roku 2004 ustawiono na nich tramwaj, który dość szybko stał się symbolem miasta.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *