Medalowy weekend judoków

 

To był pracowity i medalodajny weekend w wykonaniu słupskich judoków. Z Memoriału Jigoro Kano, który odbył się w minioną sobotę w Poznaniu słupscy judocy wrócili z czterema medalami. Kolejne siedem krążków słupszczanie przywieźli zaś z Torunia. 
W poznańskich zawodach wystartowało 800 zawodników z Polski oraz Niemiec, Rosji, Szwecji i Francji.
Poziom zawodów był bardzo wysoki i medale wywalczone przez zawodników TS Judo Gryf Słupsk były okupione dużym wysiłkiem i ogromną determinacją.
Pierwsze miejsce w kategorii młodziczek wywalczyła aktualna v-ce Mistrzyni Polski Katarzyna Znamirowska (+70 kg). Kasia jest uczennicą Zespołu Szkół Agrotechnicznych. 2 miejsce w kategorii juniorka młodsza zajęła Katarzyna Gołojuch (52 kg). Marcin Wójcik ( 50 kg zajął) 2 miejsce w Turnieju Jigoro Kano w kategorii  dziec Brąz wywalczyła  Katarzyna Mikołajczyk (+70 kg)-jun.mł.
Katarzyna Gołojuch oraz Katarzyna Mikołajczyk są uczennicami 1 LO w Słupsku. Marcin Wójcik jest uczniem SP nr5
Bardzo blisko medalu był Olaf Kulwas (81 kg), który ostatecznie uplasował się na 4 miejscu .7 miejsca zajęli Olgierd Kulwas ( 55 kg) i Adrian Jakubiniec (50 kg).
W dniu 26.10.2019 ośmiu zawodników TS Judo Gryf Słupsk brało udział w Festiwalu Judo w Toruniu. W turnieju wzięło udział ok. 150 zawodników z 16 klubów. Judocy ze Słupska kolejny raz pokazali swoje duże umiejętności zdobywając łącznie siedem medali.
Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych okazali się Jakub Martyna ( 36 kg) i Jakub Pacewicz ( 35 kg) wygrywając wszystkie walki przed czasem i zdobywając pierwsze miejsca. Srebrne medale wywalczyli Szymon Marciniak ( 30 kg) i Miłosz Szrajda( 53 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli Mateusz Moszczyński (35 kg), Szymon Lewicz ( 53 kg) i Antoni Żuk ( 45 kg). Również wysokie piąte miejsce zajął Hubert Olejniczak ( 32 kg).

 

 

i.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *