Kłusują trocie

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 34-letniego mieszkańca tej gminy podejrzewanego o nielegalny połów troci wędrownej. Funkcjonariusze zabezpieczyli na jego posesji ryby oraz sieci służące do ich połowu.

Do policjantów z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Ustce zaczęły docierać informacje o kłusowniku rozkładającym sieci na rzece Słupi. Śledczy zajmując się tą sprawą, natrafili na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z tym procederem. Wczoraj kryminalni weszli na teren wytypowanej posesji i podczas jej przeszukania natrafili na kilka sieci służących do połowu ryb, a także kilkanaście sztuk świeżej troci wędrownej. W jednym z pomieszczeń znajdowała się także waga służąca do porcjowania ryb. Zabezpieczone przez policjantów przedmioty będą teraz służyły jako dowód w sprawie. Zatrzymany 34-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze ze słupskiej komendy współpracują ze Strażą Rybacką, Strażą Graniczną i innymi służbami, aby ograniczyć przypadki nielegalnego połowu ryb. W okresie ochronnym proceder ten nasila się, a złowione ryby kłusownicy często usiłują sprzedać przygodnym osobom, które również mogą ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *