Młodzi słupszczanie reprezentują Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki

Martyna Skrobek, uczennica Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, oraz Jakub Gutowski, absolwent tej placówki, reprezentują Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Tetri Tolia” w Gruzji.

Martyna i Jakub od 4 dni przebywają  w  gruzińskim mieście Batumi, na wybrzeżu Morza Czarnego, gdzie wspólnie z sławieńskim zespołem „Finezja” prowadzonym przez cenionego instruktora tańca Adriana Zielińskiego, przygotowują się do ścisłego finału Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Tetri Tolia”, który odbędzie się 13 i 14 października.

W Gruzji młodzi słupszczanie będą walczyć wraz z zespołem  „Finezja” o najwyższe laury w kategorii grupa taneczna. Zaprezentują międzynarodowej publiczności oraz  jury formacje taneczne „Brasil”  oraz „Noce i dnie”.

Głównym celem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Tetri Tolia” jest promowanie rozwoju sztuki wśród dzieci i młodzieży, prezentacja kreatywnych zespołów, pogłębianie twórczych kontaktów między zespołami i dzielenie się artystycznymi doświadczeniami. Rokrocznie w festiwalu gruzińskim uczestniczy łącznie ponad kilkuset wykonawców z różnych stron świata.

Martyna i Jakub pasjonują się tańcem towarzyskim, trenują tę dyscyplinę w zespole „Finezja” ze Sławna pod okiem wspomnianego Adriana Zielińskiego. Oboje stanowią zgraną parę taneczną. Wraz ze sławieńską „Finezją” mają na koncie liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach tanecznych.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *