Nowa, słupska galeria Pięciu Drzwi

Przy  Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku otwarto Galerię Pięciu Drzwi. Zajmuje ona powierzchnie ścian budynku szkolnego. Powstała z myślą o młodych artystach, chcących podzielić się swoją twórczością.

Galeria Pięciu Drzwi powstała z myślą o młodych artystach, którzy chcą podzielić się z innymi swoją twórczością i tym samym postawić pierwszy krok w swojej karierze. Opiekę nad miejscem wystawienniczym sprawuje Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa w słupskim Plastyku. Działalność miejsca zainaugurowała wystawa prac malarskich uczniów tamtejszego liceum plastycznego.

– Nazwa miejsca wystawienniczego wiąże się z jego ścisłą lokalizacją – pomiędzy szkolnymi ścianami, które tworzą przestrzeń galerii, znajduje się pięcioro drzwi – prowadzących do szkolnych sal, w tym pracowni rysunku i malarstwa. Stąd nazwa galerii – wyjaśnia Daniel Stawski ze słupskiego Plastyka.

To drugie takie miejsce wystawiennicze, które powstało przy liceum plastycznym w bieżącym roku szkolnym. Kilka tygodni temu otwarto tam Galerię Małego Formatu, która spełnia podobną funkcję.

Galeria Pięciu Drzwi jest zlokalizowana na drugim piętrze w budynku słupskiego Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przy ulicy Koszalińskiej 9.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *