Posłowie bez zmian

Dwóch słupszczan będzie reprezentować nasze miasto i region w parlamencie. Dwóch dotychczasowych posłów powalczyło o reelekcję.

Emocjonujące wybory parlamentarne już za nami. Poznaliśmy już oficjalne wyniki. Przy władzy utrzyma się Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło większość mandatów poselskich. Przedstawicielem partii rządzącej z naszego terenu będzie Piotr Muller. Mandat poselski w ubiegłej kadencji objął po zmarłej Jolancie Szczypińskiej. Pełnił także funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, a także rzecznika prasowego rządu. W tych wyborach Piotr Muller zdobył niemal 27 tysięcy głosów.

 

Słupsk w parlamencie będzie także reprezentował Zbigniew Konwiński z Platformy Obywatelskiej. Mandat poselski piastuje już od roku 2007. Obecna kadencja będzie jego czwartą/ Zbigniew Konwiński w swojej pracy parlamentarnej skupiał się m.in. na staraniach o budowę w całości drogi S6, aktywnie uczestniczył w pracach komisji vatowskiej.podczas tych wyborów zobył ponad 13 tysięcy głosów.

 

Wybory do senatu w naszym okręgu wyborczym wygrał Kazimierz Kleina. Kandydat Platformy Obywatelskiej pokonał Dorotę Arciszewską-Mielewczyk z PiS. Będzie to jego piata kadencja w Izbie Wyższej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *