Słupszczanie zdobyli Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki

Martyna Skrobek – uczennica Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku – oraz Jakub Gutowski, absolwent tej placówki, wraz ze sławieńskim zespołem „Finezja” zdobyli Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Tetri Tolia” w Gruzji.

Młodzi słupszczanie wraz ze sławieńską „Finezją” sięgnęli po najważniejszą nagrodę podczas finału Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Tetri Tolia”, który odbył się w gruzińskim Batumi, na wybrzeżu Morza Czarnego. W ścisłym dwudniowym finale tancerze z Polski zaprezentowali formacje taneczne „Brasil”  oraz „Noce i dnie”, które przez jury zostały bardzo wysoko ocenione. Polacy w finałowej rywalizacji tanecznej pokonali m.in. zespoły z Armenii, Białorusi, Rosji, Gruzji, Kazachstanu, Czeczeni, Ukrainy i Turcji. Polską ekipę do festiwalu przygotował instruktor tańca Adrian Zieliński.

Głównym celem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Tetri Tolia” jest promowanie rozwoju sztuki wśród dzieci i młodzieży, prezentacja kreatywnych zespołów, pogłębianie twórczych kontaktów między zespołami i dzielenie się artystycznymi doświadczeniami. Rokrocznie w festiwalu gruzińskim uczestniczy łącznie ponad kilkuset wykonawców z różnych stron świata.

Martyna i Jakub pasjonują się tańcem towarzyskim, trenują tę dyscyplinę w zespole „Finezja” ze Sławna pod okiem wspomnianego Adriana Zielińskiego. Oboje stanowią zgraną parę taneczną. Wraz ze sławieńską „Finezją” mają na koncie liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach tanecznych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *