Zdrowi, bezpieczni, aktywni – Dzień Seniora w słupskim ZUS

Zdrowi, bezpieczni, aktywni to hasło organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dnia Seniora. Słupska edycja wydarzenia odbędzie się 4 października w Oddziale przy pl. Zwycięstwa 8. Początek o godzinie 10.00.

Fot. MK

Goście będą mogli obejrzeć występ grupy teatralnej „Zespół Aktywnych Seniorów” działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, a także wysłuchać prelekcji policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na temat zagrożeń podczas zakupów na prezentacjach. System teleopieki w Słupsku przybliży ekspert z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a Natalia Tulin przedstawi wykład „Skóra – niesamowita historia. O pielęgnacji skóry od zewnątrz i od wewnątrz”. Swoją ofertę zaprezentuje Okręgowy Oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Słupsku. Natomiast pracownicy ZUS przygotowali prezentację „Rehabilitacja dla pracujących emerytów”.

Równolegle, pomiędzy 10, a 13 zainteresowani będą mogli skorzystać z pomocy ekspertów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku , Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Słupsku, Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku, Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Flandria”, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

Chętni będą także mogli skorzystać z bezpłatnego pomiary glukozy oraz cholesterolu z krwi przeprowadzonego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, bezpłatnego badania skóry, a także z bezpłatnego pomiaru ciśnienia, analiza masy ciała i innych pomiarów z zakresu profilaktyki zdrowia przeprowadzonych przez studentki pielęgniarstwa Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Odbędzie się również kiermasz prac wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej Związku Niewidomych w Słupsku.

Na gości czekać będzie kawa, herbata i drobne przekąski.

Całość potrwa do godziny 13.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *